CL-F109-PL12BU-A
CLF109PL12BUA
Shipping Weight:
0.156 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
CLF109PL12BUA, CL-F109-PL12BU-A, II347503
Thermaltake Pure A12 Radiator Fan (Single Fan Pack) - Blue
Overview
Hydraulic Bearing with Low-Noise Design
Anti-Vibration Mounting System
4 - Color Selections
Specifications
P/N
CL-F109-PL12BU-A
FAN DIMENSION
120 x 120 x 25 mm
INTERFACE
4 PIN PWM
SYSTEM COMPATIBILITY
Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
FAN STARTED VOLTAGE
9.0 V
FAN RATED VOLTAGE
12 V
RATED CURRENT
0.15 A (one fan)
POWER INPUT
1.8 W (one fan)
FAN SPEED
PWM 500~1500 R.P.M
MAX. AIR PRESSURE
1.59 mm-H2O