R4-C1DS-12FW-R1
R4C1DS12FWR1
Shipping Weight:
0.089 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
R4C1DS12FWR1, R4-C1DS-12FW-R1, II33945, 4719512063880
Coolermaste Masterfan MF210L Case - White
Overview
Specifications
PRODUCT NUMBER
R4-C1DS-12FW-R1
FAN SPEED
1200 RPM 150
FAN AIRFLOW
32 CFM 10%
FAN AIR PRESSURE
0.7 mmH2O
FAN NOISE LEVEL
25 dBA
FAN DIMENSIONS (L X W X H)
120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch
FAN MTTF
280,000 Hours
FAN L-10 LIFE
40,000 Hours
FAN RATED VOLTAGE
12VDC
FAN SAFETY CURRENT
0.16A