HF-28140-BW
HF28140BW
Shipping Weight:
2.4 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
HF-28140-BW, HF28140BW, 5274105, 5060301694778, 5060301697168
NZXT Aer RGB 2 140mm RGB Case Fan - Matte White
Overview
  • These RGB case fans deliver optimal airow and advanced lighting effects powered by NZXT CAM.
  • Connect up to ve fans per channel
  • Mix-and-match with any RGB Lighting & Fan Control accessory*
  • NZXT CAM-powered for seamless software control and nearly infinite customization
  • Daisy chain and group fans together for additional lighting effects
  • PWM fan with optimized cooling and whisper-low 22 dBA
  • Fluid dynamic bearing engineered to last over six years
Specifications
Dimensions
Height
140mm
Width
140mm
Depth
26mm
Cooling
Speed
500 - 1,500 300RPM
Airflow
30.39 - 91.19 CFM
Static Pressure
0.17 - 1.52 mm-HO