EKB407NCH17
Shipping Weight:
3 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
EKB407NCH17, 15EKB407NCH17, 874933001980, NBB-EVERKI-EKB407NCH17
Advance Laptop Bag - Briefcase, fits up to 17"
EKB407NCH
  • Accommodates up to 17 laptops
  • Extra-padded, ergonomic, non-slip shoulder pad
  • Separate zippered accessory compartment and front stash pocket
  • Trolley handle pass-through strap
  • High contrast lining makes items easy to find
  • Self-healing zippers
Specifications:
UPC 874933001164
Compartment Size 16in Notebooks
Colour Charcoal
Outer Shell Material Polyester
Inner Liner Material Anti-shock foam
Length 11 cm (4.33 in)
Width 41 cm (16.14 in)
Height 32.5 cm (12.8 in)
Compartment Length 5.5 cm (2.17 in)
Compartment Width 40 cm (15.75 in)
Compartment Height 31.5 cm (12.4 in)