CL-F082-PL12BL-A
CLF082PL12BLA
Shipping Weight:
0.212 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
CLF082PL12BLA, CL-F082-PL12BL-A
Thermaltake TOUGHFAN 12 High Static Pressure Radiator Fan (2 Fan PACK)
Overview
Unparalleled Cooling Performance
Exceptional Blade Design
Metal-Reinforced Motor Hub
The 2nd Generation Hydraulic Bearing
Built for Superior Cooling
Anti-Vibration Mounting System
Specifications
P/N
CL-F082-PL12BL-A
FAN DIMENSION
120 x 120 x 25 mm
FAN STARTED VOLTAGE
9.0 V
FAN RATED VOLTAGE
12 V
RATED CURRENT
0.12 A (Fan x1)
POWER INPUT
1.44 W (Fan x1)
FAN SPEED
500 ~ 2000 R.P.M
With L.N.C PWM 500~1500 R.P.M
MAX. STATIC PRESSURE
2. 41mm-H2O