HAS5300-16T
HAS530016T
HAS5300-16T, HAS530016T, SY70123, 4711174724277
Synology 3.5” SAS HDD HAS5300 Enterprise-grade SAS HDDs for Synology systems 16TB
Capacity
16 TB
Form Factor
3.5"
Buffer Size
512 MiB
Maximum Sustained Data Transfer Speed (Typ.)
262 MiB/s
Supply Voltage
12 V ( 10%) / 5 V (+10/-7%)
Active Idle (Typ.)
4.46 W
Random Read / Write (4KB Q1) (Typ.)
8.12 W
Operating
5C to 60C (41F to 140F)
Non-operating
-40C to 70C (-40F to 158F)
Vibration
7.35 m/s2 {0.75 G} (5 to 300Hz), 2.45 m/s2 {0.25 G} (300 to 500 Hz)
29.4 m/s2 {3.0 G} (5 to 500 Hz)
Relative Humidity
5% to 90% R.H. (No condensation)
5% to 95% R.H. (No condensation)
Others
Size (Height x Width x Depth)
26.1 mm x 101.85 mm x 147 mm