NF-A12X25 G2 PWM SX2-PP
NFA12X25 G2 PWM SX2PP
Shipping Weight:
0.5 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
NFA12X25 G2 PWM SX2PP, NF-A12X25 G2 PWM SX2-PP
Next-gen 12cm design
For unprecedented quiet cooling performance
State-of-the-art engineering
Progressive Bend impeller, Sterrox LCP material & ultra tight tip clearance
Dual fan set
For push-pull and side-by-side usage
The NF-A12x25 G2 PWM Sx2-PP is a set of twoNF-A12x25 G2 PWM120mm fans that are offset in speed, which can be beneficial in push-pull operation as well as in situations where two or more fans are operating side by side, such as in case cooling applications or on 240 and 360mm water cooling radiators.
Key specifications
Size (Form factor)
120 x 120 x 25 mm (square)
Speed range
0 1800 rpm
Airflow (max.)
107.3 m/h (63.15 CFM)
Acoustical noise (max.)
22.5 dB(A)
Static pressure (max.)
3.14 mm HO
Rated voltage
12 V