| P/N | CA-1V2-00M1WN-00 |
|---|
| Model | Core P6 TG |
|---|
| Series | Core |
|---|
| Case Type | Mid Tower |
|---|
| Dimensions | 565 x 255 x 530mm (22.2 x 10 x 20.9 inch) |
|---|
| Weight | 17.84 kg / 39.33 lbs. |
|---|
| Side Panel | 4mm Tempered Glass x 3 |
|---|
| Color | Black |
|---|
| Material | SPCC |
|---|
| Cooling System | - |
|---|
| Drive Bays | 4 x 3.5 or 8 x 2.5 |
|---|
| Expansion Slots | 7 (Rotatable Patented Design) |
|---|
| Motherboard | 6.7 x 6.7 (Mini ITX), 9.6 x 9.6 (Micro ATX), 12 x 9.6 (ATX), 12 x 10.5(CEB) |
|---|
| I/O Port | USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1, USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, HD Audio x 1 |
|---|
| PSU | Standard PS2 PSU (optional) |
|---|
| Fan Support | Front: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm Top: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm Rear: 1 x 120mm Right (M/B Side): 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm Bottom: 3 x 120mm, 2 x 120mm or 1 x 120mm 2 x 140mm, 1 x 140mm |
|---|
| Radiator Support | Front: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Top: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Rear: 1 x 120mm Right (M/B Side): 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Bottom: 1 x 240mm, 1 x 120mm |
|---|
| Clearance | CPU cooler height limitation: 180mm VGA length limitation: 300mm (With Reservoir) 400mm (Without Reservoir) 430mm (With Radiator) 458mm (Without Radiator) PSU length limitation: 200mm |
|---|