GSM4230UP-100AJS
GSM4230UP100AJS
Shipping Weight:
6.75 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
All stock codes associated to this product
GSM4230UP100AJS, GSM4230UP-100AJS, GSM4230UP-100AJS
NETGEAR AV Line M4250-26G4F-PoE++ 24x1G Ultra90 PoE++ 802.3bt 1,440W 2x1G and 4xSFP Managed Switch (GSM4230UP)
Overview
  • 24-port 10/100/1000BASE-T (RJ45) Ultra90 PoE++ with 1,440W PoE budget
  • 2-port 10/100/1000BASE-T (RJ45)
  • 4-port 1000BASE-X (SFP)
  • Compatible 802.3af (15.4W), 802.3at (30W), 802.3bt (60, 75 and 90W)
  • 2 internal, fixed PSUs (C14 inlets) with embedded RPS/EPS function
  • When one PSU is used, PoE budget is 720W
  • When two PSU are used, PoE budget is 1,440W
  • 60 Gbps non-blocking fabric across 30 ports
  • Out-of-band 1G Ethernet management port
  • USB-C and RJ45 RS232 console ports and USB-A storage port
  • Front black display panel and all ports in the back
  • Possible reversed mounting with ports in the front
  • Rack-mounting standard brackets
  • Longer brackets for recessed mounting (2 inches / 5 cm)
  • Threaded hole in front (1xM10) for clamps
  • Threaded holes on the bottom (4xM5) for 50x100mm VESA plates
  • Selectable fan modes for quiet or cool operation
  • Dimensions (WxDxH): 440 x 43.2 x 400 mm