LH46MRTLBN/XY
Shipping Weight:
40 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
Enter email address to be notified when this item is available again
All stock codes associated to this product
LH46MRTLBN/XY, 1320108, 8808987530471
46
Advanced Cooling, 24/7 Operation, Placement in Bright Areas, 12.5mm Bezels for Sealmess Video Walls, Dymanic Color, Dramatic Detail.
The Samsung 46" 460UXn-UD2 commercial-grade LCD video wall display offers reliable 24/7 operation, 12.5mm bezels (.49") for virtually seamless video walls, up to 700 cd/m2 max brightness, 1080p resolution, and compatibility with our MID46 interlocking assembly kits. The 460UXn-UD2 display adds realtime, dynamic content control from a single PC, with up to 125 source PCs and video walls of up to 250 displays.
Advanced Cooling, 24/7 Operation
12.5 mm Bezels for Sealmess Video Walls
RS232C In-Out
RS232C In-Out
Real-Time Content Control
Uses Gigabit Switch
The UXn-UD2 PC can use a common gigabit ethernet switch as the infrastructure.
Placement in Bright Areas
Up to 700 max cd/m2 for visibility in bright light.
Dymanic Color, Dramatic Detail
Picture In Picture / Picture By Picture
Picture In Picture / Picture By PicturePicture In
Picture / Picture By Picture
4 Anti-Image Retention Mode
Gigapixel Images
The UXn-UD2 PC is capable of displaying massive gigapixel images quickly.
460UX-2
Display
Screen Size - 46"
Brightness - 700
Contrast Ratio - 4.000:1 (DC 30.000:1)
Resolution - 1920x1080
Response time - 8ms
Viewing Angle(Horizontal/Vertical) - 178º/178º
Color Support - 16.7 mil.
Signal input
Video Signal - Analog RGB, DVI-D, Composite, HDMI
Sync. Signal - Separate H/V, Composite, SOG
Connector - D-Sub, DVI-D, CVBS, BNC(Component, PC), HDMI
Power
Power Consumption-  320W
Stand by Power (DPMS) - <5 W
Type - Internal
Features
Plug & Play - DDC 2B
Mac compatibility - Yes
Multimedia Speakers - 10 w x 2 (Built-in)
Wall-Mount - Mounting Kit Available (WMN - 5770D)
Cabinet Color - Black
Special Features - Unique sales point of product. It can be design, technology or spec
Dimension Product dimension with stand (Width x Height x Depth) - 41.3" x 26.1" x 12.2"
Product Dimension (Without Stand, WxHxD) - 41.3" x 23.7" x 4.65"
Shipment Dimension (WxHxD) - 45.2" x 27.8" x 13.0"