LH65MGQLBF/XY
Shipping Weight:
80 KG (Includes product packaging)
LH65MGQLBF/XY, 650MP, 1557997
650MP-2
Overview
Imagine a Picture-Perfect Performance
Features
Powerful functionality
Enhanced networking capabilities
Stunning, high-quality images
Higher impact wall displays
Matrix Video Wall
Matrix Display for Video Wall
2 Way Multi Display format
RS232C In-Out
A smart sensor that automatically saves energy.
Stay in the loop with DVI-out.
VESA Wall Mount Standard
VESA Flat Display Mounting Interface Standard Support
Customer can find 3rd party installation company in anywhere easily
Specifications:
Display
H-Scanning Frequency 30kHz ~ 81kHz
Maximum Pixel Frequency 148.5MHz
V-Scanning Frequency 56Hz ~ 85Hz
Panel
Diagonal Size 65"
Type AMV3
Resolution 1920*1080 (16:9)
Pixel Pitch(mm) 0.744(H) x 0.744(V)
Active Display Area 1428.48(H) x 803.52(V)
Brightness 500cd/m2
Contrast Ratio (Dynamic) 10000:1
Viewing Angle(Horizontal/Vertical) 178/178
Response Time (G-to-G) 8ms
Display Color 8 bit - 1073.7M
Color Gamut 72%
Contrast Ratio 5000:1
Connectivity
Input RGB Analog D-SUB, DVI-D
  Video CVBS, Component, BNC, HDMI
  Audio RCA(L/R) , Stereo mini Jack
Output RGB DVI-D(Loop-out)
  Video BNC
  Audio Stereo mini Jack
External Control   RS232C(in/out)
Specification
Dimension (W x H x D) Set Dimension (WxHxD) 1554 X 924 X 123.9
  Package Dimension (W x H x D) 1690 X 1060 X 450
Weight Set Weight 58
  Shipment Weight 67.4
VESA Mount   800 x 400mm
Stand Type   Foot Stand(optional)
Media Player Option Type   SBB-NT
Operation Time
Operating Temperature 0~ 40
Humidity 10~80%
General Feature
Key Economy and Reliability
Special Lamp Error Detection, Anti Retention, Brightness Sensor, Temperature Sensor, Built-In Fan Control, RS232C MDC, Built in Speaker (15W + 15W), Plug and Play (DDC2B, DDC/CI), PIP/PBP, Video Wall(5x5), Button Lock, Digital Daisy Chain, Slide In Moduler Design
Power
Power Supply   AC 100 - 240 V~ (+/- 10 %), 50/60 Hz
Power Consumption Off Mode less than 1W
  On Mode 470 (max) / 430 (typ)
  Sleep Mode less than 2W