LH75QMREBGCXXY
Shipping Weight:
40 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
Enter email address to be notified when this item is available again
All stock codes associated to this product
LH75QMREBGCXXY, 8801643811921, 4503729
FeaturesTime to upscale your display
Incredible 4K picture quality
Intelligent UHD upscaling
Intelligent UHD upscaling
Dynamic Crystal Color
Perfect view with non-glare display
Slim and symmetrical design
Clean cable management
Powerful, all-in-one solution
WiFi and Bluetooth built-in
SCREEN SIZE:75 Inch Diagonal Screen Size
BRIGHTNESS:500 nit panel brightness
RESOLUTION:3840 x 2160
CONNECTIVITY:DVI-D, Display Port 1.2 (1), HDMI 2.0 (2), USB 2.0(2), Stereo mini Jack (Audio)
DIMENSIONS:1681.1mm(W) X 960.1mm(H) X 49.7mm(D) 38.3(kg)
VESA PATTERN:400mm x 400mm
MEDIA PLAYER:MagicInfo S6, SSSP 6.0
BEZEL SIZE:11.5mm (Top/Side), 12.5mm (Bottom)
WARRANTY:3 Year Onsite, 24/7 Usage Warranty
No additional files, specification sheets, guides or documentation found for product.
Warranty: 3 year on-site
Full manufacturers warranty details are available at the manufacturers (Samsung) web site.
To apply for return of a product just go to our returns page.
Visitor Reviews
[ There are no visitor reviews for this product yet]
Review Product
Click on a thumbnail to view it below
Current Displayed Product (Preselected for you) QM75R 75" 500nits UHD Commercial Screen..
Price
Monitors - Commercial Displays (51" and Larger) QM75R 75" 500nits UHD Commercial Screen..