F4-3466C16Q-32GTZR
F43466C16Q32GTZR
Shipping Weight:
0.4 KG (Includes product packaging)
F4-3466C16Q-32GTZR, F43466C16Q32GTZR, 3527142
G.Skill F4-3466C16Q-32GTZR Trident Z RGB DDR4-3466MHz CL16-18-18-38 1.35V 32GB (4x8GB)
Overview
The Ultimate DDR4 Just Got Better!
Full Range RGB Support
Exceptionally Engineered
Trident Z Means Overclocking
Reveal Your Inner Colors
Sync Up with System Lighting
Specifications
Memory Type
DDR4
Capacity
32GB (8GBx4)
Multi-Channel Kit
Dual/Quad Channel Kit
Tested Speed
3466MHz
Tested Latency
Tested Voltage
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
SPD Speed
2133MHz
SPD Voltage
1.20V