LH55VMTEBGBXXY
Shipping Weight:
27 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
Enter email address to be notified when this item is available again
All stock codes associated to this product
LH55VMTEBGBXXY, 8806090759093, 5114898
Description
SCREEN SIZE:55 Inch Diagonal Screen Size
BRIGHTNESS:500 nit panel brightness
RESOLUTION:1920 x 1080
CONNECTIVITY:DVI-D, Display Port 1.2, HDMI 2.0 (2), HDCP 2.2, Stereo mini Jack
DIMENSIONS:1211.5mm(W) X 682.3mm(H) X 70mm(D) 19.4kg
VESA PATTERN:600mm x 400mm
BEZEL SIZE:0.9mm (Even)
MEDIA PLAYER:Signage player box
WARRANTY:3 Year Onsite, 24/7 Usage Warranty
No additional files, specification sheets, guides or documentation found for product.
Warranty: 3 year on-site
Full manufacturers warranty details are available at the manufacturers (Samsung) web site.
To apply for return of a product just go to our returns page.
Visitor Reviews
[ There are no visitor reviews for this product yet]
Review Product
Click on a thumbnail to view it below
Current Displayed Product (Preselected for you) VM55T-E 55" Video Wall 1.8mm B2B..
Price
Wallmounts | Monitor Arms - Wallmounts VM55T-E 55" Video Wall 1.8mm B2B..