F4-3000C15D-16GTZR
F43000C15D16GTZR
Shipping Weight:
0.3 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
Enter email address to be notified when this item is available again
All stock codes associated to this product
F43000C15D16GTZR, F4-3000C15D-16GTZR, GSF43000C15D16GTZR, GS-F4-3000C15D-16GTZR, 3527135
G.Skill F4-3000C15D-16GTZR Trident Z RGB DDR4-3000MHz CL15-16-16-35 1.35V 16GB (2x8GB)
Overview
Specifications
Memory Type
DDR4
Capacity
16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Tested Speed
3000MHz
Tested Latency
Tested Voltage
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking
Non-ECC
SPD Speed
2133MHz
SPD Voltage
1.20V