LH75QMRBBGCXXY
Shipping Weight:
45 KG (Includes product packaging)
Estimate Shipping
Enter email address to be notified when this item is available again
All stock codes associated to this product
LH75QMRBBGCXXY, 5373797, 8806094002980
Samsung LH75QMREBGCXXY 75" QMR Professional Display
Overview
  • Incredible 4K picture quality
  • Intelligent UHD upscaling
  • Dynamic Crystal Colour
Specifications
Display
Diagonal Size
75"
Panel Type
New Edge, 60Hz
Resolution
3,840 x 2,160
Pixel Pitch (HxV)
0.42975(H) x 0.42975(V) (mm)
Brightness (Typical)
500
Contrast Ratio5
Viewing Angle (H/V)
178/178
Response Time
8ms
Color Gamut
92%
Glass Haze
0.44%
H-Scanning Frequency
30 ~ 81kHZ
Maximum Pixel Frequency
594MHz
V-Scanning Frequency
48 ~ 75HZ
Dynamic Contrast Ratio
Mega
Connectivity
HDMI In
2
DP In
Yes
DVI In
1
Tuner In
N/A
USB
2
IR In
Yes
HDBaseT In
No
Audio In
Audio Out
Stereo Mini Jack
Video Out
Power Out
N/A
RS232 In
RS232 Out
RJ45 In
RJ45 Out
No
WiFi
3G Dongle
Bluetooth
Electrical
Power Supply
AC100-240V 50/60Hz
Power Consumption (Off Mode)
Power Consumption (On Mode)
231
Power Consumption (Sleep Mode)
0.5 W
Set Dimension (WxHxD)
Set Dimension (WxHxD)
1681.1 x 960.1 x 49.7 mm
Package Dimension (HxWxD)
1871 x 1127 x 223 mm
Weight
Net Weight
38.3 kg
Package Weight
49 kg
Operation Conditions
Temperature
0?~ 40?
Humidity
10 ~ 80%, non-condensing
Mechanical Specification
VESA Mount
400 x 400 mm